SA10JM101A19R15XXX
Extended
Manufacturer
AISHI(Aihua Group)
MFR.Part #
SA10JM101A19R15XXX
JLCPCB Part #
C470947
Package
SMD,7.3x4.3mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 15mΩ@100kHz 2000hrs@105℃ 2A@100kHz 6.3V ±20% SMD,7.3x4.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS