RC0603F2872CS
Extended
- Manufacturer
- Samsung Electro-Mechanics
- MFR.Part #
- RC0603F2872CS
- JLCPCB Part #
- C4163855
- Package
- 0201
- Description
- -55℃~+125℃ 28.7kΩ 50mW Thick Film Resistor ±1% ±250ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS