RC1608F6983CS
MFR.Part #
RC1608F6983CS
JLCPCB Part #
C4116173
Description
-55℃~+155℃ 100mW 698kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS