RCS1608F8R66CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RCS1608F8R66CS
JLCPCB Part #
C4091110
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 8.66Ω Thick Film Resistor ±1% ±300ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS