RC1005F8R2CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RC1005F8R2CS
JLCPCB Part #
C4071635
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 62.5mW 8.2Ω Thick Film Resistor ±1% ±300ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS