RC0402F40R2CS
MFR.Part #
RC0402F40R2CS
JLCPCB Part #
C4033231
Description
-55℃~+125℃ 31.25mW 40.2Ω Thick Film Resistor ±1% ±250ppm/℃ 01005 Chip Resistor - Surface Mount ROHS