RC1005F6981CS
MFR.Part #
RC1005F6981CS
JLCPCB Part #
C4022692
Description
-55℃~+155℃ 6.98kΩ 63mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS