RUK1608FR010CS
Extended
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
MFR.Part #
RUK1608FR010CS
JLCPCB Part #
C4016588
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 10mΩ 500mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS