73M1AR024F
Extended
Manufacturer
CTS Electronic Components
MFR.Part #
73M1AR024F
JLCPCB Part #
C3997384
Package
1206
Description
1W 24mΩ Current Sense Resistor ±1% ±50ppm/℃ 1206 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS