PCP0JPA151M17V
Extended
Manufacturer
Nantong Jianghai Capacitor
MFR.Part #
PCP0JPA151M17V
JLCPCB Part #
C453490
Package
SMD,7.3x4.3mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 150uF 4.3mm 6.3V 7.3mm ±20% SMD,7.3x4.3mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS