RC-02K6040FT
Extended
Manufacturer
FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
MFR.Part #
RC-02K6040FT
JLCPCB Part #
C453726
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 50V 604Ω 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS