RC-06L1R0JT
Extended
- Manufacturer
- FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
- MFR.Part #
- RC-06L1R0JT
- JLCPCB Part #
- C453272
- Package
- 1206
- Description
- -55℃~+155℃ 125mW 1Ω Thick Film Resistor ±250ppm/℃ ±5% 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS