RM10F28R0CT
MFR.Part #
RM10F28R0CT
JLCPCB Part #
C3961086
Description
-55℃~+155℃ 125mW 28Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS