73M3BR015F
Extended
Manufacturer
CTS Electronic Components
MFR.Part #
73M3BR015F
JLCPCB Part #
C3927602
Package
2726
Description
15mΩ 3W Current Sense Resistor ±1% ±50ppm/℃ 2726 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS