EMHL160ARA101MF61G
MFR.Part #
EMHL160ARA101MF61G
JLCPCB Part #
C3829806
Package
SMD,D6.3xL6.1mm
Description
-40℃~+125℃ 1.2Ω@100kHz 100uF 110mA@100kHz 16V 2000hrs@125℃ 6.1mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL6.1mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS