EMHB250ADA331MJA0G
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
EMHB250ADA331MJA0G
JLCPCB Part #
C3829615
Package
SMD,D10xL10.5mm
Description
-40℃~+125℃ 10.5mm 10mm 2000hrs@125℃ 200mΩ@400kHz 25V 306.9mA@120Hz 330uF ±20% SMD,D10xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS