EMVE500ADA2R2MD55G
MFR.Part #
EMVE500ADA2R2MD55G
JLCPCB Part #
C3829379
Package
SMD,D4xL5.2mm
Description
-40℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 12mA@120Hz 2.2uF 4mm 5.2mm 50V ±20% SMD,D4xL5.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS