AVE106M50D16T-F
MFR.Part #
AVE106M50D16T-F
JLCPCB Part #
C3829302
Package
SMD,D6.3xL5.5mm
Description
-40℃~+85℃ 10uF 16.58Ω@120Hz 2000hrs@85℃ 44mA@120Hz 5.5mm 50V 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS