EMHS160ARA202MKG5S
MFR.Part #
EMHS160ARA202MKG5S
JLCPCB Part #
C3829163
Package
SMD,D12.5xL16.5mm
Description
-40℃~+125℃ 1.16A@100kHz 12.5mm 16.5mm 16V 2000uF 5000hrs@125℃ 70mΩ@100kHz ±20% SMD,D12.5xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS