AVS476M35D16T-F
MFR.Part #
AVS476M35D16T-F
JLCPCB Part #
C3828974
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 35V 47uF 5.4mm 5.6Ω@120Hz 6.3mm 70mA@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS