AVE226M35D16T-F
MFR.Part #
AVE226M35D16T-F
JLCPCB Part #
C3828914
Package
SMD,D6.3xL5.3mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 22uF 35V 5.3mm 59mA@120Hz 6.3mm 9.04Ω@120Hz ±20% SMD,D6.3xL5.3mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS