AFC476M16D16T-F
MFR.Part #
AFC476M16D16T-F
JLCPCB Part #
C3828876
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 105mA@120Hz 16V 47uF 5.4mm 5.7Ω@120Hz 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS