E36D750HPN103UC79U
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
E36D750HPN103UC79U
JLCPCB Part #
C3815993
Package
Bolt,D50.8xL79mm
Description
-10%~+75% -40℃~+85℃ 10000uF 2000hrs@85℃ 22.22mm 50.8mm 75V 79mm Bolt,D50.8xL79mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS