E36D551HPN471MC79U
MFR.Part #
E36D551HPN471MC79U
JLCPCB Part #
C3815604
Package
Bolt,D50.8xL79mm
Description
-40℃~+85℃ 1.89A@120Hz 2000hrs@85℃ 22.2mm 470uF 50.8mm 550V 565mΩ@120Hz 79mm ±20% 螺栓,D50.8xL79mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS