CGS402T300X5L
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
CGS402T300X5L
JLCPCB Part #
C3815578
Package
Bolt,D76.2xL142.88mm
Description
-10%~+50% -40℃~+85℃ 142.88mm 2000hrs@85℃ 300V 4000uF 58mΩ@120Hz 76.2mm 8.3A@120Hz 螺栓,D76.2xL142.88mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS