E36D401HPN272MDA5U
MFR.Part #
E36D401HPN272MDA5U
JLCPCB Part #
C3815077
Package
Bolt,D63.5xL105mm
Description
-40℃~+85℃ 105mm 2000hrs@85℃ 2700uF 28.58mm 400V 62.6mΩ@120Hz 63.5mm 7.6A@120Hz ±20% 螺栓,D63.5xL105mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS