E36D800HPN273MCA5U
MFR.Part #
E36D800HPN273MCA5U
JLCPCB Part #
C3814876
Package
Bolt,D50.8xL105mm
Description
-40℃~+85℃ 105mm 12.39A@120Hz 2000hrs@85℃ 22.22mm 27000uF 50.8mm 80V 9.8mΩ@120Hz ±20% Bolt,D50.8xL105mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS