E36D251HPN332MC79U
MFR.Part #
E36D251HPN332MC79U
JLCPCB Part #
C3814659
Package
Bolt,D50.8xL79mm
Description
-40℃~+85℃ 2000hrs@85℃ 22.22mm 250V 3300uF 40.8mΩ@120Hz 5.66A@120Hz 50.8mm 79.38mm ±20% Bolt,D50.8xL79mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS