E37L401CPN562MF92U
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
E37L401CPN562MF92U
JLCPCB Part #
C3814215
Package
Bolt,D89xL93mm
Description
-40℃~+85℃ 10000hrs@85℃ 16.6A@120Hz 18mΩ@120Hz 31.75mm 400V 5600uF 89mm 93mm ±20% 螺栓,D89xL93mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS