CGR103U050V4C
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
CGR103U050V4C
JLCPCB Part #
C3813904
Package
Bolt,D50.8xL104.78mm
Description
-10%~+75% -40℃~+105℃ 10000uF 104.78mm 11.3mΩ@120Hz 18.5A@120Hz 2000hrs@105℃ 50.8mm 50V Bolt,D50.8xL104.78mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS