E32D161CEN273MED0U
MFR.Part #
E32D161CEN273MED0U
JLCPCB Part #
C3813762
Package
Bolt,D76.2xL130.18mm
Description
-40℃~+105℃ 130.18mm 160V 2000hrs@105℃ 27.93A@120Hz 27000uF 31.75mm 76.2mm 9.9mΩ@120Hz ±20% Bolt,D76.2xL130.18mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS