CGR212U040R2C
MFR.Part #
CGR212U040R2C
JLCPCB Part #
C3813657
Package
Bolt,D34.93xL53.98mm
Description
-10%~+75% -40℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 2100uF 25mΩ@120Hz 34.93mm 40V 53.98mm 7.7A@120Hz 螺栓,D34.93xL53.98mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS