E36D501HPN392MEE3U
MFR.Part #
E36D501HPN392MEE3U
JLCPCB Part #
C3812727
Package
Bolt,D76.2xL143mm
Description
-40℃~+85℃ 143mm 2000hrs@85℃ 31.75mm 3900uF 500V 76.2mm 8.83A@120Hz 99mΩ@120Hz ±20% Bolt,D76.2xL143mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS