E36D800HLN104MEE3U
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
E36D800HLN104MEE3U
JLCPCB Part #
C3812647
Package
Bolt,D76.2xL143mm
Description
-40℃~+85℃ 0.1F 143mm 2000hrs@85℃ 21.42A@120Hz 31.75mm 5.5mΩ@120Hz 76.2mm 80V ±20% Bolt,D76.2xL143mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS