E36D161HPN333MEE3U
MFR.Part #
E36D161HPN333MEE3U
JLCPCB Part #
C3812548
Package
Bolt,D76.2xL143mm
Description
-40℃~+85℃ 142.88mm 160V 2000hrs@85℃ 29.02A@120Hz 31.75mm 33000uF 76.2mm 9.2mΩ@120Hz ±20% 螺栓,D76.2xL143mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS