CGS403U040X4C
MFR.Part #
CGS403U040X4C
JLCPCB Part #
C3812524
Package
Bolt,D76.2xL104.78mm
Description
-10%~+75% -40℃~+85℃ 104.78mm 10mΩ@120Hz 18.1A@120Hz 2000hrs@85℃ 40000uF 40V 76.2mm 螺栓,D76.2xL104.78mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS