E36D401HPN901TDE3U
Extended
Manufacturer
NCC(Nippon Chemi-Con)
MFR.Part #
E36D401HPN901TDE3U
JLCPCB Part #
C3812490
Package
Bolt,D63.5xL143mm
Description
-10%~+50% -40℃~+85℃ 143mm 2000hrs@85℃ 28.58mm 400V 63.5mm 900uF Bolt,D63.5xL143mm Aluminum Electrolytic Capacitors (Can - Screw Terminals) ROHS