940C16P47K-F
Extended
Manufacturer
Cornell Dubilier Electronics
MFR.Part #
940C16P47K-F
JLCPCB Part #
C3798463
Package
Plugin,D27.5xL46mm
Description
-55℃~+105℃ 470nF 500V、1.6kV ±10% Plugin,D27.5xL46mm Polypropylene Film Capacitors (CBB) ROHS