SMBJ440A
Extended
Manufacturer
Shandong Jingdao Microelectronics
MFR.Part #
SMBJ440A
JLCPCB Part #
C438085
Package
SMB
Description
-65℃~+150℃ 1uA 390pF 440V 543V 600W@10/1000us 713V 900mA@10/1000us TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS