SMAFJ160A
Extended
Manufacturer
Shandong Jingdao Microelectronics
MFR.Part #
SMAFJ160A
JLCPCB Part #
C438034
Description
-55℃~+175℃ 1.5A@10/1000us 160V 197V 1uA 259V 390pF 400W@10/1000us IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMAF ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS