RH5RE47AA-T1-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
RH5RE47AA-T1-FE
JLCPCB Part #
C3752922
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.3uA 10V 120mA 4.7V 500mV@(60mA) Fixed Over Current Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS