MAX1792EUA25+
MFR.Part #
MAX1792EUA25+
JLCPCB Part #
C3752622
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.25V~5V、2.5V 115uVrms 250uA 360mV@(500mA) 5.5V 500mA Adjustable、Fixed PG Pin、Enable、Short Circuit Protection、Thermal Shutdown Positive uMAX-8-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS