NJU7741F25-TE1
MFR.Part #
NJU7741F25-TE1
JLCPCB Part #
C3752613
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5uA 100mA 180mV@(60mA) 2.5V 9V Fixed Over Current Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS