NJM2388F84
MFR.Part #
NJM2388F84
JLCPCB Part #
C3752608
Package
TO-220F-4
Description
-40℃~+85℃ 1 1A 200mV@(0.5A) 35V 5mA 65dB@(120Hz) 8.4V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Over Voltage Protection Positive TO-220F-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS