NJU7747F4-15-TE1
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
NJU7747F4-15-TE1
JLCPCB Part #
C3752576
Package
SC-82AB
Description
-40℃~+85℃ 1 1.5V 100mA 3.5uA 600mV@(40mA) 9V Fixed Positive SC-82AB Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS