MAX1792EUA33+
MFR.Part #
MAX1792EUA33+
JLCPCB Part #
C3752560
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.25V~5V、3.3V 115uVrms 250mV@(500mA) 250uA 5.5V 500mA Adjustable、Fixed Positive Short Circuit Protection、Thermal Shutdown uMAX-8-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS