NJM2880U21-TE1#
MFR.Part #
NJM2880U21-TE1#
JLCPCB Part #
C3752462
Package
SOT-89-5
Description
-40℃~+85℃ 1 14V 180mV@(100mA) 180uA 2.1V 300mA 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-89-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS