MAX1806EUA18+
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX1806EUA18+
JLCPCB Part #
C3752391
Package
uMAX-8-EP
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 300uVrms 400uA 5.5V 500mA Fixed Positive Short Circuit Protection、Thermal Shutdown uMAX-8-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS