MAX15006BASA/V+
MFR.Part #
MAX15006BASA/V+
JLCPCB Part #
C3752270
Package
SO-8-EP
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 10uA 115uVrms 300mV@(50mA) 40V 50mA 5V 66dB@(100Hz) Fixed Positive Short Circuit Protection、Thermal Shutdown SO-8-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS