RQ5RW21AA-TR-FE
Extended
Manufacturer
Nisshinbo Micro Devices Inc.
MFR.Part #
RQ5RW21AA-TR-FE
JLCPCB Part #
C3752111
Package
SC-82AB
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5uA 2.1V 35mA 40mV@(1mA) 8V Fixed Over Current Protection、Enable Positive SC-82AB Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS